Zapraszamy codziennie na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszym Sanktuarium w dni powszednie o 17.30, w niedzielę o 18.00.
W poniedziałek (22.06.) – o 17.10 nabożeństwo do św. Jana Pawła II w Kaplicy papieskiej.
We wtorek (23.06.) - o 9.30 Msza św. w intencjach zbiorowych do św. Antoniego Padewskiego. Po Mszy św. nabożeństwo i uczczenie relikwii. Intencje można składać do skarbonki św. Antoniego w kruchcie kościoła.
W tym dniu obchodzimy „Dzień Ojca”.
W środę (24.06.) - Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
Po Mszy św. o 18.00 Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na „Wieczór Uwielbienia”.
W piątek (26.06.) – o 18.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych poleconych w wypominkach, które można składać do skarbonki na ołtarzu św. Józefa.
W sobotę (27.06.) – o 11.00 w kościele zbiórka dla ministrantów i kandydatów na ministrantów.
W środę 1 lipca z Otynia wyruszy 43 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę organizowana przez Diecezjalne Duszpasterstwo Rolników. Pierwszy etap poprowadzi do Klenicy, gdzie 2 lipca 7.00 będzie odprawiona Msza św. rozpoczynająca pielgrzymkę. Zakończenie - 12 lipca na Jasnej Górze. Zapisy przez formularz lub w dzień dołączenia do pielgrzymki. Szczegóły na plakacie w gablocie.
W Roku Jubileuszu 800-lecia śmierci Św. Franciszka z Asyżu za nawiedzenia naszego franciszkańskiego kościoła, każdego dnia można zyskać Odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy w czwartki na nabożeństwa ku czci św. Franciszka, połączone z uczczeniem Relikwii, po Mszach św. o 7.00 i 18.00.
Codziennie w Kaplicy Krzyża Świętego całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.
Szczególnie w czasie wakacyjnym pamiętajmy o odpowiednim ubiorze w świątyni!!
Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz za złożone ofiary zarówno na tacę, jak i przekazane na konto bankowe.
Niech Dobry Bóg Wam Błogosławi, a Maryja Pani Pocieszenia i św. Franciszek z Asyżu otaczają Was i Wasze Rodziny swoją opieką.
Z darem modlitwy
Bracia Mniejsi Franciszkanie ze Wschowy

We Wschowie początki fundacji franciszkańskiej sięgają roku 1457, kiedy to mieszczanie i magistrat królewskiego miasta Wschowy, ofiarowali bernardynom teren pod budowę kościoła i klasztoru. W 1462 r. z ofiar mieszczan i okolicznej szlachty zbudowano kościół i klasztor pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu i św. Bernardyna ze Sieny. Klasztor początkowo należał do prowincji czesko-austriackiej.
W roku 1467 wszedł w skład nowo powstałej polskiej prowincji obserwantów. W latach 1456 – 1558, klasztor pomyślnie się rozwijał, a zakonnicy prowadzili bez większych przeszkód swoją działalność duszpasterską.
Czytaj dalej na temat historii klasztoru
1W 1209 roku św. Franciszek z Asyżu założył nowy zakon w Kościele. Siebie i swoich towarzyszy nazywał braćmi mniejszymi (łac. fratres minores) - chciał przez to podkreślić, że ich życie ma polegać nie na wywyższaniu się, ale na świadomym wyborze małości (łac. minoritas), uniżoności.
2Do takiej postawy zachęcał Chrystus w Ewangelii, a Franciszek nakazał w regule praktykować życie w ubóstwie i uniżeniu. Pierwszych zakonników nazywano Pokutnikami z Asyżu, dopiero później przyjęła się nazwa franciszkanie (od imienia św. Franciszka). Do XV wieku istniał jeden zakon franciszkański.
3W wyniku uwarunkowań na tle kulturowym, historycznym, geograficznym oraz na skutek różnic w praktycznym stosowaniu reguły, w XV i XVI w. wyłoniły się istniejące do dzisiaj trzy niezależne zakony franciszkańskie: Zakon Braci Mniejszych Konwentualnych, Zakon Braci Mniejszych i Zakon Braci Mniejszych Kapucynów.
